Prowadząc nawet jednoosobową działalność można spotkać się z licznymi trudnościami dotyczącymi zagadnień związanych z rozliczeniami podatku, kontrolami skarbowymi, czy interpretacją przepisów. W przypadku dużych firm zaliczyć można tu jeszcze ewidencję czasu pracy, sporządzanie i sprawdzanie umów, sprawne funkcjonowanie działu kadr i płac. Nieoceniona jest wtedy pomoc w postaci usług księgowych.

Fachowe zestawienie usług rachunkowych i dostosowanie ich do profilu działania firmy lub przedsiębiorstwa jest podstawą sprawnego funkcjonowania księgowości. Biuro Rachunkowe CBE Laszczak Sp.j, z siedzibą na warszawskim Bemowie, proponuje w związku z tym całościowe działania i długofalowy kontekst ich wykonywania.

Składowe prowadzenia ksiąg rachunkowych to między innymi:

  • sprawdzanie dokumentów,
  • księgowanie zdarzeń gospodarczych,
  • bilanse podatkowe,
  • sporządzanie listy płac,
  • sporządzanie sprawozdań i deklaracji podatkowych,
  • archiwizacja dokumentów niezbędnych do prowadzenia ksiąg podatkowych.

Rozliczamy osoby pracujące w kraju, ustalając najdogodniejszą formę współpracy, a szeroki wachlarz usług i atrakcyjne ceny sprawiają, że jesteśmy konkurencyjni nie tylko na warszawskim Bemowie.

Mała i uproszczona księgowość

Dla właścicieli niewielkich firm dobrym rozwiązaniem jest możliwość prowadzenia uproszczonej formy księgowości z użyciem Księgi Przychodów i Rozchodów. Ta forma rozliczeń obejmuje także ewidencję sprzedaży i rejestrów VAT. Prowadząc małą firmę i decydując się na księgowość uproszczoną, należy wpisać tę informację w formularzu CEIDG-1. Jet to spis przedsiębiorców, którzy są osobami fizycznymi i działają na terenie Polski.

Proponujemy Państwu obsługę małej księgowości za pomocą wyspecjalizowanych narzędzi do kontrolowania finansów. Skutecznie nadzorujemy firmowe przychody oraz wydatki, obliczamy podatek według zasad gromadzenia danych finansowych. Uproszczoną księgowość możemy prowadzić w oparciu o kartę podatkową, ryczałt ewidencjonowany, oraz najpopularniejszą Książkę Przychodów i Rozchodów. W naszym biurze rachunkowym w dzielnicy Warszawa-Bemowo zaproponujemy Państwu idealnie dobrane rozwiązania, które zapewnią sprawne działanie firmy.

Zalety ryczałtu ewidencjonowanego

W ramach prowadzenia małej księgowości zajmujemy się między innymi ryczałtem ewidencjonowanym. W pełni profesjonalnie prowadzimy KPiR za pomocą specjalistycznych programów komputerowych. Korzyścią ryczałtu ewidencjonowanego jest także różna wysokość stawek opodatkowania w zależności od prowadzonej działalności, a różnice te są znaczące, ponieważ na 5,5% jest opodatkowana branża budowlana, a usługi parkingowe to 17% podatku.. Taka forma rozliczeń jest dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób zakładających własną firmę. Biuro Rachunkowe CBE Laszczak Sp.j z Warszawy-Bemowa pomoże Państwu na każdym etapie, aby wszystkie formalności były terminowe i nie zajmowały Państwa czasu.