Rozliczenia ZUS w Państwa firmie

Przekazywane co miesiąc przez płatnika do ZUS dokumenty będące zestawieniem:

  • składek ubezpieczeniowych naliczonych dla zatrudnionych osób
  • ewentualnych przerw w opłacaniu składek,
  • wypłaconych świadczeń

to elementy rozliczeń podatkowych. Prawidłowe sporządzenie tych dokumentów jest gwarancją poprawnych danych na koncie płatnika i kontach osób zgłoszonych przez niego do ubezpieczenia. Rozliczenia ZUS obejmują obsługę składek, które stanowią stały koszt prowadzonej działalności. Dzięki Biurze Rachunkowemu CBE Laszczak Sp.j z Warszawskiego Bemowa, ta część księgowości Państwa firmy będzie pod opieką profesjonalistów.

Zasady podatkowego rozliczania składek ZUS zależą od wybranej przez Państwa formy opodatkowania, a wysokość podatku dochodowego można obniżyć przy zachowaniu odpowiednich wymogów. Każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą i płaci składki za swoich pracowników, ma obowiązek składać co miesiąc deklaracje do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Deklaracje ZUS mają charakter dokumentów zgłoszeniowych lub rozliczeniowych, składanych w każdym miesiącu przez płatnika składek. Warto powierzyć te rozliczenia biurze rachunkowemu, które indywidualnie podejdzie do Państwa oczekiwań.

Konieczność rozliczeń VAT

Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą i zdecydowały się być płatnikiem VAT mają obowiązek rozliczenia VAT w postaci różnicy między podatkiem należnym, liczonym w oparciu o sprzedaż, a podatkiem naliczonym, zależnym od zakupów. Bez względu na rodzaj, zaistnienie obowiązku podatkowego oznacza konieczność ujawnienia czynności i należy to zrobić w dniu powstania obowiązku podatkowego. Wyjątek stanowi komis sprzedaży, lub dotacje, subwencje i inne dopłaty – w tych sytuacjach nie ma konieczności rozliczeń VAT.

Podatek od towarów i usług nakłada obowiązek przekazywania informacji w postaci deklaracji podatkowych VAT. Deklaracje VAT, według przepisów prawa podatkowego, to dokumenty dotyczące podatników, płatników i inkasentów, czyli osób zajmujących się odpłatnym obrotem towarami lub usługami. Celowe unikanie opodatkowania to ryzyko, jakie niosą ze sobą kontrole krajowe, wzmocnione w razie potrzeby nadzorem o wymiarze międzynarodowym dzięki sieci szybkiej wymiany informacji Eurofisc. Sieć tę tworzą kraje członkowskie Unii Europejskiej i nie posiada ona osobowości prawnej, działa zaś na rzecz zwalczania nadużyć podatkowych.

O zeznaniach podatkowych

Przy składaniu zeznań podatkowych pamiętać należy o dokładnym wykonaniu obliczeń , aby wpisać prawidłowe wartości przychodu, koszty uzyskania przychodu oraz dochodu. Taką deklarację PIT złożyć należy we właściwym dla miejsca zamieszkania urzędzie, przy jednoczesnym wpłaceniu podatku, jeśli obowiązek taki wynika z wyliczeń. Termin składania rocznego zeznania podatkowego upływa z końcem kwietnia, niemniej jednak warto wysyłać deklaracje PIT także nieco późnej jeśli przeoczyliście Państwo datę umowną. Pozwoli to uniknąć większych odsetek karnych i rozliczyć się z Urzędem Skarbowym w sposób wyznaczony przez prawo podatkowe.

Mimo wielu ułatwień typu programy komputerowe do wypełniania formularzy podatkowych,  usługi Biura Rachunkowego CBE Laszczak Sp.j. odnośnie deklaracji PIT cieszą się stałą popularnością. W przygotowywaniu zeznań podatkowych naszych klientów kieruje nami myśl o korzyściach, które możecie Państwo odnieść dzięki przysługującym ulgom podatkowym i dochodom zwolnionym z opodatkowania. Możemy uwzględnić w zeznaniu podatkowym także 1% do przekazania na organizację pożytku publicznego. Jeśli natomiast złożona przez Państwa deklaracja PIT okazała się nieprawidłowo wypełniona i zostaliście Państwo zobligowani przez urząd do jej skorygowania, służymy profesjonalną pomocą dotyczącą wszystkich formularzy PIT. Sfera zeznań podatkowych nie ma przed naszym biurem rachunkowym tajemnic.

Rozliczenia z Urzędem Skarbowym

Przedsiębiorca, który w danym roku osiągnął dochody zobowiązany jest, bez względu na ich wysokość, do rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Udzielimy Państwu niezbędnych porad i opinii, wyjaśnimy zawiłości obowiązków podatkowych i pomożemy wybrać najlepszą formę opodatkowania. Biuro Rachunkowe CBE Laszczak Sp.j Warszawa-Bemowo, działając w Państwa imieniu i z myślą o rozwoju firmy, proponuje najwyższą jakość usług z zakresu:

  • rozliczeń z ZUS
  • składania deklaracji ZUS,
  • rozliczeń VAT,
  • składania deklaracji VAT,
  • składania deklaracji PIT,
  • szeroko pojętej dziedziny zeznań podatkowych.

Powierzając nam rozliczenia z Urzędem Skarbowym zyskacie Państwo pewność, że mogą one być przeprowadzone w sposób sprawny, efektywny i w przystępnej cenie. Dzięki dużemu doświadczeniu optymalizujemy koszty naszych usług, z jednoczesnym zachowaniem najwyższego ich standardu. Zapraszamy do naszego biura w dzielnicy Warszawa-Bemowo. Spełnimy Państwa oczekiwania.

Dlaczego ewidencja podatkowa?

Wykaz kwot wpływających na proporcje sprzedaży, dane potrzebne do określenia podstawy opodatkowania, czy inne dane niezbędne przy prawidłowym wypełnieniu deklaracji podatkowej to inaczej ewidencja podatkowa. Obowiązek jej prowadzenia wiąże się często z czasochłonnym wypełnianiem dokumentów, analizami pochłaniającymi czas lub koniecznością stworzenia w firmie działu księgowości. Korzystając z usług biura rachunkowego CBE przekonacie się Państwo, że ani prowadzenie ewidencji podatkowej, ani inne zagadnienia z zakresu opodatkowania firm nie są tak skomplikowane, jak się wdaje, a korzyści będą odczuwalne w krótkim czasie.

Bez względu na to, jaką ewidencję podatkową jesteście Państwo zobowiązani prowadzić, ustalimy w sposób sformalizowany podstawę opodatkowania, oraz kwotę należnego zwrotu podatku. W oparciu o bogatą wiedzę i znajomość przepisów dotyczących biur rachunkowych działamy zawsze z myślą o korzyściach naszych klientów.